642 de exercitii de scriere creativa pentru copii intre 8 si 12 ani

Paralela 45
25,00 Lei
Stoc epuizat
Cod Produs: SKU53630 Ai nevoie de ajutor? 0752117117
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

642 de exercitii de scriere creativa e un obiect simpatic, orice s-ar zice. Si, daca esti elev sau profesor, exercitiile sunt inspiratoare. Uneori, inspiratia nu vine de la sine, se ascunde. Dar ea poate fi descoperita, provocata. Ma gandesc ca mi-ar fi placut sa dau de-asa carte, copil fiind. Seamana ce-i in ea cu jocul numit mima. Primesti, la mima, un cuvant si trebuie sa imaginezi miscari si mutre de tot felul si-o intreaga coregrafie a mainilor ca sa-i faci pe ceilalti sa ghiceasca despre ce e vorba. Primesti, aici, o idee, faci mima pe hartie, ca sa ghiceasca ceilalti despre ce e vorba, de fapt, dincolo de ce se vede la prima vedere. 

642 de provocari ca sa imaginezi, sa aranjezi in fel si chip lucrurile din mintea ta, din imaginarul tau nesfarsit (de care nici nu stii!). Dintre ele, mi s-ar potrivi, sa zicem:

Ai dat de capatul curcubeului... 

O pasare te tot urmareste de o saptamana. Oare de ce? Pentru cine lucreaza? .

Te uiti la un film vechi si iti dai seama ca este despre tine. 

Dar cel mai mult imi place aceea care incepe cu Fa-te ocean si scrie: ce fel de ocean esti? . Auzi cum suna! Fa-te ocean! 

Fa-te ce vrei, fa-te tu insuti si scrie, scrie despre tine si despre lume! Asta nu e tema pentru acasa! In casa ta, tema ta e viata ta! In general, orice ai face, ca scrii sau nu, acasa la tine sau in casa care e lumea in care te-ai nascut, tema ta e viata ta! Ar fi frumos sa-ti iasa... interesant!

Editie: Brosata/ Lucioasa

An aparitie: 2015

Limba: Romana

Autori: 826 Valencia

ISBN: 9789734720859

Format: 19x23

Nr. pagini: 304

Serie: Culegeri cls 4, Culegeri cls 3, Culegeri cls 2

Titlu original:

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Suport clienti 10:00-17:00

0752117117 office@pravaliacucarti.ro

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!